Jasełka

Zabawa choinkowa - galeria zdjęć

9.02.2013 r.

Jasełka


Dnia 9 lutego 2013 r. w pięknie udekorowanej sali wiejskiej w Chabowie odbyły się Jasełka przygotowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo oraz dzieci. Reżyserem przedstawienia była pani Iwona Kochel - członek Stowarzyszenia oraz opiekunka świetlicy.

Mieszkańcy Chabowa mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście, jak trzej mędrcy i złożyli Dzieciątku pokłon.

Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, aniołów, pasterzy, mędrców i dzieci przeplatana była kolędami i piosenkami.

To było ogromne zaangażowanie rodziców i dzieci. Ale opłacało się, gdyż przedstawienie wywarło na mieszkańcach duże wrażenie. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Chabowo kolejny raz "zaistniało" w swoim własnym środowisku. Spisali się na medal. Wzruszona publiczność długo oklaskiwała bohaterów. 

Swoją obecnością oraz ciepłymi i miłymi podziękowaniami zaszczycili nas specjalni goście - Wójt Gminy Bielice pan Zdzisław Twardowski oraz ksiądz proboszcz Henryk Mularski.

 

Po przedstawieniu odbyła się zabawa choinkowa dla najmłodszych mieszkańców Chabowa. Nie zabrakło Mikołaja, prezentów i dobrej zabawy.